Fotoksiażka Saal-Digital | Pomysł na prezent z okazji Dnia Chłopaka

Wspomnienia - bezcenna rzecz, do której możemy wracać w każdej chwili. Stanowią ulotną pamiątkę minionych wydarzeń. Jest jednak sposób by zatrzymać je na lata i wracać do nich w dowolnym momencie. Mówię tu oczywiście o zdjęciach. Mimo iż w dzisiejszych czasach królują zdjęcia cyfrowe to osobiście częściej wybieram ich namacalną wersję. Zwłaszcza jesienią uwielbiam usiąść przy wieczornej herbacie i wygodnie przeglądać mnóstwo zdjęć, które posiadam w domu.  W ostatnim czasie miałam możliwość stworzenia własnej fotoksiążki - nowoczesnej wersji albumu ze zdjęciami.


 Przy tworzeniu mojej pierwszej tego typu książki skorzystałam z usług firmy saal-digital. Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie konta na stronie a następnie pobranie specjalnie dedykowanego programu do zaprojektowania fotoksiążki. Program jest dość prosty, nie miałam problemu z ustawieniem zdjęć według mojego pomysłu. Co ważne program umożliwia stworzenie książki z gotowymi motywami, bądź dopasowanie zdjęć do gotowego szablonu. Osobiście skorzystałam z 1 możliwości i sama dopasowywałam zdjęcia i ich układ na każdej stronie.

Warto w tym  miejscu zaznaczyć że wygląd fotoksiążki zależy od jakości zdjęć użytych przy projektowaniu. Wybrałam 3 zdjęcia które robiłam na wakacjach, na szybko bez większego zwracania uwagi na parametry i niestety widać to na zdjęciach. Na szczęście większość zdjęć po wydrukowaniu wygląda bardzo dobrze. Sama książka jest wysokiej jakości, miękka oprawa mile mnie zaskoczyła  ponieważ stanowi taką "poduszeczkę" i dobrze chroni strony. Fajnym rozwiązaniem jest to że nawet okładkę możemy sami zaprojektować. Co do samych stron to są dość sztywne, wysokiej jakości papier świetnie odwzorowuje kolory. Nie każdemu może się spodobać to że pierwsza i ostatnia strona są przyklejone do okładki.

Jedynym mankamentem jaki miał dla mnie znaczenie jest dość długi okres oczekiwania na przesyłkę - jeśli zdecydujesz się na książkę jako prezent zamów ja min. 2 tygodnie wcześniej. Prawdopodobnie wynika to z tego że fotoksiążka to towar personalizowany.


Na stronie Saal-digital.pl dostępnych jest wiele wariantów fotoksiążek i nie tylko. Ja wybrałam kwadratową wersję o wymiarze 19x19 ponieważ stanowi ciekawe urozmaicenie wśród tradycyjnie prostokątnych albumów. Jest to również świetna propozycja na prezent urodzinowy, ślubny czy jako podziękowanie dla rodziców.


Co myślicie o takiej formie przechowywania naszych wspomnień ? Może warto rozważyć jej zakup na nadchodzący Dzień Chłopaka ?2 komentarze:

Copyright © 2014 fashionsmachines , Blogger